Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Güzeldere Şelalesi, Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyü’ndedir ve rakımı 630 metredir.

Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 130 m. yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunun değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye'nin en büyük şelalelerindendir.

Altında Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, üstünde Pürenli Yayla bütünlüğü, doğal alabalıkları, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkurları orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

Güzeldere Şelalesi Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından "Orman İçi Dinlenme Yeri" olarak tescil edilmiştir. Elmacık Dağı (1700 m)’na uzanan bu şelale ve çevresi orman yapısı ile de dikkat çekmektedir.

Şelalenin bulunduğu alanda, Kayın, Gürgen, Köknar, Porsuk, Sarıçam, Karaçam, Kestane, Ihlamur, Akçaağaç, Dişbudak, Ceviz, Orman Kavağı, Orman Söğüdü, Orman Gülü, Kara Yemiş, Papaz Külahı ağaçları; Böğürtlen, Üvez, Alıç, Taflan, Kantaron Otu, Kardelen, Arap Sümbülü, Siklamen, Menekşe, Düğün, Eğrelti, Fiğ, Burçak gibi bitkiler de görülmektedir.

Piknik ve mesire yerinde yeme, içme, dinlenme ve konaklama tesisi mevcuttur.

Çadır ve Karavan Kamp Alanı Restaurant ve Piknik Alanları Güzeldere Şelalesi 75 Dönümlük Orman
Doğal ormanlık kamp alanlarımız ile siz kamp severlere eşsiz olanaklar sunuyoruz. Siz isteyin biz gerçekleştirelim. Marketimiz ve restaurantımızdan ihtiyacınız olan tüm kamp ve gıda malzemelerine ulaşabilirsiniz. 130m. yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusu değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındırır. Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı 75 dönüme yayılmış tesisleri ve doğal alanları ile siz ve aileniz için en güzel günü sunmaktadır.

Kurumsal

Piknik ve mesire yerinde yeme, içme, dinlenme ve konaklama tesisi mevcuttur.